Drugaši u posjetu Brodosplitu

Učenici drugih razreda su u okviru projekta More početkom travnja posjetili Brodosplit gdje su razgledali njihov muzej i pogon proizvodnje.

Mi, učenici drugih razreda, smo početkom travnja posjetili naše brodogradilište Brodosplit. Krenuli smo pješice u jutarnjim satima. U pratnji vodiča smo razgledali Muzej Brodosplita i pogon proizvodnje brodova. Bilo je jako poučno i zanimljivo vidjeti makete brodova, jahti i jedrilica  koje su tu izrađene. Vidjeli smo i laser za rezanje metala i naučili kako hladna voda smanjuje buku. Trenutno se u brodogradilištu radi jedna jedrilica i vojni brod. Najzabavnije je bilo što smo za vrijeme razgleda morali na glavama imati zaštitne kacige. Na kraju su svi učenici dobili na poklon prelijepi časopis o Brodosplitu na engleskom jeziku. U školu smo se vratili jako zadovoljni. Ja bih volio opet tamo ići!

Jure Bojčić, 2.c

...

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 8. 4. 2017.

NACIONALNI ISPITI

Nacionalni ispiti za učenike osmih razreda:
11. do 27. ožujka  - raspored održavanja