19. otvoreno prvenstvo Dalmacije u raketnom modelarstvu
Autor: Sanja Sinovčić, 11. 10. 2020.

Na 19. otvorenom prvenstvo Dalmacije u raketnom modelarstvu održanom u Obrovcu 10. listopada sudjelovala su četiri učenika naše škole.

Marko Bojčić 8.c, Petar Matešić 8.b i Jure Bojčić 6.c, ekipa Kluba mladih tehničara KmanKo, osvojili su drugo mjesto u ekipnom dijelu natjecanja i treće u pojedinačnom natjecanju.

Andrija Kaćunić iz 4.b sudjelovao je u natjecanju kao član ekipe Zajednice tehničke kulture grada Splita,

Devetnaesto otvoreno prvenstvo Dalmacije u raketnom modelarstvu održano je u Obrovcu, na lokaciji Žegarsko polje, u subotu, 10. listopada ove godine u organizaciji AAD Zada, UTK Faust Vrančić SŠ Obrovac i ARAK Dubrava Zagreb. Pokrovitelj natjecanja je ZTK Zadarske županije. Natjecanje je održano za nacionalne kategorije:

Rakete s padobranom za osnovne škole,
Rakete s trakom za osnovne škole
Rakete s padobranom za srednje  škole
Rakete s trakom za srednje škole

Natjecanje je održano po vrlo lijepom vremenu, sunčano,  uz vrlo blagi vjetar.

U skladu s dosadašnjom tradicijom s ovakvih modelarskih susreta natjecateljima  i pratiteljima ponuđen je na terenu doručak i ručak.

Sudjelovala su  33 natjecatelja iz 8 klubova: ARAK Dubrava, AK Međimunrje, CTK Dubrava, KMT SS Obravac, ZTK Grada Split , KMT KmanKo,  AAD Zadar i UTK Fust Vrančić.

Iz OŠ Kman-Kocunar sudjelovala su tri natjecatelja: Marko Bojčić, Petar Matešić i Jure Bojčić.  Pratitelj Martin Olujić.

Iz ZTK Grada Splita sudjelovala su četiri natjecatelja: Andrija Kaćunić, Nikola Manicardi, Bruno Petak i Leon Gajić. Pratiteljice Marija Stupalo i Bojana Gajić.

Među vrlo iskusnim sudionicima Ekipa KMT KmanKo je zabilježila lijepo postignuće – drugo mjesto ekipno u kategoriji raketa s trakom i pojedinačno treće mjesto u kategoriji raketa s padobranom.

Ekipi ZTK Grada Splita ovo je bilo prvo upoznavanje sa sustavom natjecanja raketnih modelara i prvo iskustvo rada ne terenu. U takvom svjetlu i postignućima možemo biti zadovoljni. (Sedmo, deseto, jedanaesto i dvanaesto mjesto) od 16 sudionika u kategoriji osnovaca, pogotovo uvažavajući njihov uzrast (drugi do 4 razred).

Zahvaljujemo Društvu pedagoga tehničke kulture i ZTK grada Splita na potpori i organizaciji sudjelovanja.

Pripremio

MO