ČAJANKA ČITAČA
Autor: Sanja Sinovčić, 5. 2. 2021.

Svjetski dan čitanja naglas - eTwinning projekt Uz čitanje riječi rastu

Učenici 2. c razreda ove školske godine sudjeluju u eTwinning projektu Uz čitanje riječi rastu. Cilj je projektnih aktivnosti poticanje radosti čitanja, razvijanje vještine čitanja, pozitivnog odnosa prema knjizi, buđenje interesa za čitanje knjiga, osnaživanje kritičkog mišljenja o pročitanom…

U okviru projektnih aktivnosti u srijedu 3. veljače čitanjem uz čaj obilježen je Svjetski dan čitanja naglas. Učenici su nekoliko dana ranije dobili pozivnice te su se pripremali za izražajno čitanje pjesme, igrokaza ili dijela priče. Neki su tim povodom čak napisali i izveli vlastite igrokaze u paru ili u skupinama. Bili su jako uzbuđeni i zbog čaja, i zbog čitanja. Svi su se lijepo pripremili! Bila je to prava zimska čajanka!