Sufinanciranje prehrane učenika u produženom boravku
Autor: Sanja Sinovčić, 25. 6. 2021.

Obavještavaju se roditelji/ skrbnici/ udomitelji na području Grada Splita o pravu na sufinanciranje prehrane učenika u cjelodnevnom boravku u osnovnim školama temeljem Odluke o socijalnoj skrbi (19/19, 38/19 i 70/20).
Pravo na sufinanciranje u visini od 450,00 kuna mjesečno troškova prehrane u cjelodnevnom boravku u osnovnoj školi može ostvariti učenik ako jedan roditelj/skrbnik/udomitelj ima prebivalište na području Grada Splita neprekinuto najmanje 3 (tri) godine do dana podnošenja zahtjeva i uz jedan od dodatnih uvjeta:

- dijete čija obitelj ima rješenje Centra o priznatom pravu na ZMN,
- dijete hrvatskog ratnog vojnog invalida ili mirnodopskog vojnog invalida ili civilnog invalida rata s utvrđenim stupnjem invaliditeta od 70% i većim,
- dijete samohranog roditelja sukladno određenju pojma iz Odluke o socijalnoj skrbi, ako kućanstvo zadovoljava uvjet prihoda uvećan za 100%
- dijete iz obitelji s troje i više djece pod uvjetom da prima dječji doplatak,
- dijete iz obitelji u kojoj su oba roditelja/skrbnici nezaposleni,
- dijete sa teškoćama u razvoju sukladno određenju pojma iz Odluke o socijalnoj skrbi
Pravo na sufinanciranu prehranu djece u cjelodnevnom boravku u osnovnim školama može ostvariti i učenik koji je rješenjem Centra smješten u udomiteljsku obitelj ili socijalnu ustanovu.
Zahtjev s potrebnom dokumentacijom roditelji/skrbnik/udomitelj mogu:
- dostaviti odgojno obrazovnoj ustanovi koja zahtjev s dokumentacijom prosljeđuje Upravnom tijelu,
- poslati poštom Upravnom tijelu,
- osobno donijeti u centralnu pisarnicu Grada Splita.
Roditelji/skrbnici/udomitelji će nakon podnošenja zahtjeva dobiti rješenja, a odobreni iznos sufinanciranja Upravni odjel za socijalnu skrb, zdravstvenu zaštitu i demografiju Grada Splita će isplaćivati mjesečno na račun Ustanove.
NAPOMENA: Zahtjevi zaprimljeni do 30. rujna tekuće školske godine omogućavaju ostvarenje prava od početka školske godine. Nakon tog datuma, pravo se ostvaruje od

IZJAVA DJECA

IZJAVA ODRASLI