EKSKURZIJA OSMAŠA A SMJENE

Učrenici 8.a i 8.b sa svojim razrednicama i vjeroučiteljicom kao pratnjom pet dana su na ekskurziji upoznavali Pulu i Istarski poluotok, družili se i zabavljali.

Okupili smo se ispred škole u ranim jutarnjim satima. Prvo stajalište bilo je na odmorištu Krka gdje smo marendali uz prekrasan pogled. Svoje smo putovanje nastavili prema Smiljanu gdje smo razgledali memorijalni centar Nikole Tesle. Nakon razgleda centra imali smo slobodno vrijeme za zabavu u modernom tematskom parku. Nastavak putovanja uslijedio je prema hotelu gdje smo stigli u popodnevnim satima. Nakon smještaja u hotel otišli smo se osvježiti u bazenu. Slijedila je večera i odlazak u disko.

Drugi dan je počeo ranim doručkom i odlaskom u obilazak jame Baredine u pratnji vodiča speleologa. Po izlasku iz jame krenuli smo u Poreč gdje smo razgledali prekrasnu Eufrazijevu baziliku i prošetali povijesnim gradićem. Nakon ručka sa istarskim fužima i maneštrom posjetili smo zvijezdarnicu u Višnjanu. Poslušali smo zanimljivupovijesnu legendu  a potom  smo krenuli prema panoramskom razgledu Motovuna. Na  Motovunu  gdje se prostire prekrasan pogled naša prijateljica zadivljena krajolikom zaboravila je svoju torbu pa je krenula potraga. Kada je zbrka rješena  krenuli smo prema hotel u kojem nas je  dočekala zaslužena večera. Poslije večere usljedilo je spremanje za disko i odlazak u disko  zajedno s učenicima 8c iz druge smjene i učenicima osmih razreda iz okolice Osjeka.

Trećeg jutra probudili su nas  malo kasnije a nakon buđenja usljedio je doručak i odlazak prema Puli.

osmi a s razrednicom

U Puli nas je dočekala  gradska vodička koja nas je provela Pulskom arenom i ostatkom povijesnog  dijela grada. Obilazak Pule bio je jako zanimljiv . U Puli  smo dobili slobodno vrijeme za druženje, kupovanje suvenira i razne zanimacije  koje smo poželjeli. Nakon  obilaska Pule k renuli smo prema Brijunima. Na Brijunima smo vidjeli izložbu slika Josipa Broza Tita, safari sa slonom, zebrama, jelenima, magarcima, boškarinima..., izložbu prepariranih životinja  (sve životinje uginule su prirodnom smrću). Nakon impresivnog razgleda Brijuna uslijedio je povratak u hotel. U hotel smo stigli  u popodnevnin satima. A po povratku smo  imali večeru a zatim naravno disko.

Četvrti dan naše ekskurzije počeo je obilaskom Rovinja i posjetom crkvi sv.Eufemije. Šetnja ovim  gradićem  bila je užitak  za dušu. Limski kanal posjetili smo tek nakratko. Nakon ručka u mjestu Krcule vratili smo se u hotel i slobodno vrijeme proveli uz sportske aktivnosti i zabavu. Usljedila je zadnja večer  u disku.

Zadnjeg dana naše ekskurzije posjetili smo Opatiju i vidjeli prekrasne perivoje. Usljedilo je putovanje  prema Trsatu i razgled svetišta Majke Božje Trsatske. Nakon ručka u Crikvenici  krenuli smo prema Splitu i u ranim večernjim satima stigli ispred škole gdje su nas čekali roditelji.

Elvira i Lucija 8.b

objavio: Administrator   datum: 7. 9. 2011.