CARITASOV KOMBI NAPUNILI SMO NAMIRNICAMA

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo darivanjem trajnih proizvoda najsiromašnijim obiteljima u gradu. Napunili smo Caritasov kombi, a imamo još jednu veeeliku kutiju punu prehraqmbenih proizvoda koju ćemo dostaviti Caritasu. Hvala svima koji su podržali ovu akciju.

CARITASOV KOMBI NAPUNILI SMO NAMIRNICAMA
ZA NAJSIROMAŠNIJE OBITELJI U GRADU

U četvrtak, 13. listopada, u okviru humanitarne akcije povodom Dana kruha i zahvalnosti, pred školu je stigao kombi Caritasa Splitsko-makarske nadbiskupije. Nekoliko nastavnica i učenici 8.b razreda nestrpljivo su ga iščekivali na školskom holu. Oni su naime bili zaduženi prenijeti prikupljene namirnice iz kabineta razredne nastave, koji je poslužio kao privremeno skladište, do kombija koji će ih proslijediti do najsiromašnijih obitelji u gradu.

I opravdali su ukazano im povjerenje. Marljivo i žurno prebacili su svu hranu do kombija a da se ni jedan jedini paketić brašna, šećera, čaja, soli ili pak riže pri tom nije rasuo. Zaslužuju svaku pohvalu kao i svi oni učenici i roditelji koji su danima marno donosili vrećice i predavali ih svojim učiteljicama i razrednicama. Naravno i učitelji i školsko osoblje koji su animirali i prihvaćali prehrambene proizvode namjenjene najsiromašnijim obiteljima u gradu.

Istina jednu veeeliku punu kutiju smo zaboravili, ali ionako ne bi mogla stati u dostavno vozilo, pa ćemo pozvati simpatične djelatnice Caritasa da nam opet dođu u posjet kad budu u blizini škole ili ćemo je mi već nekako dostaviti u njihove prostorije.

Dobili smo i zahvalnicu za humanitarno djelo. A mi se ovim putem javno zahvaljuemo svima koji su sudjelovali u akciji u ime potrebitih.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Na radnom sastanku voditelja školskih aktiva dogovorena je hmanitarna akcija na nivou škole povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti. Učenici će prema svojim mogućnostima donijeti trajne proizvode u svoju učionicu (brašno, sol, dvopek, konzerviranu hranu, ulje...). Prikupljene proizvode zajedničkim snagama prenijet ćemo sredinom listopada u Caritasov kombi koji će ih dostaviti pučkoj kuhinji i najsiromašnijim gradskih obiteljima.

U ime potrebitih zahvaljujemo svima koji se iskrena srca odazovu akciji!

objavio: Administrator   datum: 6. 10. 2011.