KNJIŽEVNI SUSRET SA SPISATELJICOM NADOM MIHOKOVIĆ-KUMRIĆ

U četvrtak 20. listopada u 12.30 u prostorijama školske knjižnice održat će se susret učenika četvrtih i sedmih razreda sa spisateljicom Nadom Mihoković-Kumrić.

Nada Mihoković-Kumrić rođena je 1951. u Novigradu Podravskom. Nakon završene gimnazije u Koprivnici, diplomirala je na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu, a magistrirala pretkliničku eksperimentalnu farmakologiju na Medicinskom fakultetu u Zagrebu.

Kao učenica osnovne škole i gimnazije surađivala je na radiju i u dječjim listovima. Prozu za djecu, mladež i odrasle objavljuje od 1984. na radiju, u časopisima i dječjim listovima ( KC-Fokus,Vikend, Vesela sveska, Modra lasta, Radost, Smib, Prvi izbor, Cvitak ). Zastupana je u nekoliko zajedničkih knjiga, čitanki i zbornika. Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade.
Nagrađena je drugom nagradom za dječju priču na natječaju Vesele sveske 1988. godine, trećom nagradom za igrokaz na natječaju Modre laste , također 1988. godine, prvom nagradom za kratku priču na Književnom natječaju radnika 1986. i 1987. godine.

Prva knjiga Lastin rep dobila je nagradu Mato Lovrak za najbolji dječji roman u 1995. godini. Godine 1996. objavila je zbirku pripovjedaka za mladež Mjesto pod suncem , 1997. roman za mladež Mrazovac, 1998. i 2006. roman za djecu Tko vjeruje u rode još , 2001. roman za odrasle Prilagođeni, 2002. roman za odrasle (i) mlade Vjetar kroz kosu, a 2006. zbirku priča za djecu Vrjeme je. Roman Prilagođeni preveden je na engleski jezik pod naslovom The Adjusted , a prema romanu Željko Houdek-Jacques skladao je istoimenu pjesmu također na engleskom jeziku. Romani Lastin rep i Tko vjeruje u rode još , izmijenjeni i redizajnirani objavljeni su ponovno 2005.

Vlasnica je ljekarne u Buševcu, gdje i radi. Živi u Velikoj Gorici.

objavio: Administrator   datum: 17. 10. 2011.