ROBOTIČKA ALKA U NAŠOJ ŠKOLI

Robotička je alka natjecanje u kojemu natjecatelj upravlja robotom koji se kreće najvećom brzinom te pokušava kopljem pogoditi alku koja visi na sredini staze. Prednatjecanje je održano u našoj školi 30. rujna 2011. godine.

Robotička alka je natjecanje u kojemu natjecatelj upravlja robotom koji se kreće najvećom brzinom te pokušava kopljem pogoditi alku koja visi na sredini staze.

Na Zvjezdanom selu Mosor učenici su se pripremali za natjecanje u Splitu na Prokurativama. Učenici su na Mosoru izradili svoje robote i uvježbavali gađanje alke. Robotička alka duga je 150cm i široka 75cm. Visina zaštitnih pregrada je 5cm. Alka je na visini od 20 do 30cm. Na sredini staze nalazi se crna traka debljine 15mm. Robot alkar mora proći stazu od starta do alke u vremenu do 10 sekundi.

Prvo prednatjecanje održano je u Zvjezdanom selu Mosor, a drugo 30. rujna u OŠ Kman-Kocunar. Sudjelovale su sve škole koje su se priprmale na Mosoru. Bilo je napeto. Kao pobjednici izašli su učenici OŠ Kraljice Jelene iz Solina, a drugo mjesto osvojili su domaćini.

Napokon je došao prvi listopad, dan natjecanja. Na Prokurativama su se, kako bi pokazali svoje znanje i vještine, okupili učenici iz trinaest ekipa koji su uvježbavali na Mosoru i u OŠ Kman-Kocunar.

Prvi krug natjecanja počeo je u 11 sati. Na žalost prva grupa iz OŠ Kman-Kocunar ispala je  u prvom krugu natjecanja, a druga grupa koja je predstavljala našu školu ispala je u drugom krugu. Pobjednici natjecanja su učenici OŠ Knez Trpimir iz Kaštel Gomilice.

Nadamo se da će biti još ovakvih natjecanja u kojima će učenici imati priliku pokazati svoje znanje i vještine.

Luka Perajica 7.c

objavio: Administrator   datum: 1. 10. 2011.