Ovaj mjesec: 2044

Moje ime je Anne Frank

„Moje ime je Anne Frank“ - sedmaši i osmaši u gradskom kazalištu lutaka.

Krenuvši s autobusom od naše škole prema Gradskom kazalištu lutaka, došli smo do kazališta te se u zadnji čas smjestili na naša sjedala. Naime, bio je 30. siječnja 2017. godine. U kazalište su išli svi sedmi i svi osmi razredi OŠ Kman – Kocunar. Pričekavši početak predstave, svi smo se smirili, utihnuli i šaptali prije početka jer smo znali da će za vrijeme predstave biti malo vremena za to.

U predstavi je bio opisan problem života za vrijeme nacističkog režima u Njemačkoj. Taj problem nije bio rasprostranjen samo u Njemačkoj, već i u Poljskoj (Auschwitz). Tu se nalazio koncentracijski logor, a dijelio se na tri glavna kampa.

Djevojčica zvana Anne Frank (Ana Frank), skriva se u podrumu jedne zgrade u Amsterdamu, gdje sve moraju obavljati poprilično tiho, ne smiju trošiti vodu i struju kako nitko ne bi primijetio. Ona sa svojim roditeljima, sestrama i prijateljima proživljava raznolike događaje. Obitelj je izdana i odvedena u koncentracijski logor u kojem je djevojčica i umrla.

Predstava je napravljena tako da bude primjerena, te da se više bazira na izgled život djevojčice, nego na same događaje koji su se zapravo zbivali. Naime, sreća što je Anne Frank pisala knjigu, po kojoj je bila napravljena predstava, jer imamo barem jednu uspomenu od tog događaja te kako ga je doživjela osoba koja je sve to proživljavala. Također, predstavu ste kroz sve događaje mogli doživjeti na razne načine jer predstava je bila napravljena da zadovolji baš sve.

Predstava je u kazalištu bila tri dana, a da je i više, rado bih otišao ponovno jer mogu reći da je ovo jedno od boljih djela Gradskog kazališta lutaka Split!

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 31. 1. 2017.