POŠTUJEMO RAZLIČITOSTI POSJET CENTRU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE „SLAVA RAŠKAJ“

Učenici 2. c razreda iz Prirode i društva su učili o zdravlju. Mama naše učenice Ive radi u Slavi Raškaj.Ona je bila kod nas u razredu i rekla nam je nešto o djeci s poteškoćama zato što ona radi s njima. Radili smo jako zanimljive stvari. Imali smo radionicu Duga sličnosti i razlika i učili smo znakovni jezik.

POŠTUJEMO RAZLIČITOSTI
POSJET CENTRU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE „SLAVA RAŠKAJ“

Učenici 2. c razreda iz Prirode i društva su učili o zdravlju. Mama naše učenice Ive radi u Slavi Raškaj. To je centar za djecu i odrasle s poteškoćama. Ona je bila kod nas u razredu i rekla nam je nešto o djeci s poteškoćama zato što ona radi s njima. Radili smo jako zanimljive stvari. Imali smo radionicu Duga sličnosti i razlika i učili smo znakovni jezik.

Za nekoliko  dana  išli smo  u posjet Centru Slava Raškaj. U dvorani smo gledali odrasle s poteškoćama kako rade vježbe. Kasnije smo išli posjetiti djecu u učionicama. Kada smo završili s obilaskom, išli smo na radionicu. Tamo smo pomogli djeci s poteškoćama raditi jaja od krep papira. Iz jaja su virili pilići. Predsjednik i potpresjednik našeg razreda dali su im darove: naš školski list Kmanko i buket cvijeća koji smo napravili na satu Likovne kulture. Oni su nama darovali svoj časopis i šalicu oslikanu njihovim prekrasnim radom.

Zadovoljni i s puno osmijeha vratili smo se u naš razred. Naučili smo da su ta djeca drugačija od nas, ali su vrlo nadarena i rade lijepe radove. Oni su jako draga djeca i odrasli!

Dora Burić i Iva Renić, 2.c

RODITELJ – GOST U RAZREDU                                                                      NAŠI DOJMOVI

Svidio mi se sat u kojem je roditelj gost u razredu jer sam naučio da postoje različite dječje poteškoće. Najviše mi se svidio znakovni jezik jer bi bilo zabavno naučiti ga. (Maks Šeman)

Meni se na satu svidjela radionica Duga sličnosti i razlika zato što smo učili o sebi i prijatelju. (Adam Dobrić)

Meni je bilo lijepo raditi s Ivinom mamom jer nam je postavljala pitanja o sličnostima i razlikama, učila nas znakovni jezik i razgovarala s nama o djeci s poteškoćama. (Ivana Rako)

NAŠI DOJMOVI O POSJETU
CENTRU ZA ODGOJ I OBRAZOVANJE SLAVA RAŠKAJ

Kad sam ušao u prvu učionicu, osjećao sam se malo čudno i prestrašeno. Poslije me iznenadilo koliko stvari ta djeca mogu i koliko su kreativni. (Nikola Čović)

Najviše ću pamtiti kako se oni tu zabavljaju i to što smo svi skupa surađivali.(Antoni Mandarić)

Osjećala sam se zadivljeno kako ta djeca mogu napraviti tako lijepe stvari. Iznenadilo me kako oni koji imaju manje poteškoće pomažu drugima s većim poteškoćama. (Iva Renić)

ŠTO SMO NAUČILI?

Centar je dobio ime po umjetnici Slavi Raškaj. Saznala sam o njoj da je bila gluha i nijema, ali jako nadarena. Voljela je slikati lopoče. (Mia Palinić)

Naučila sam da su ta djeca drugačija od nas, ali su jako dobra. Svidjelo mi se zato što su svi ljubazni. (Ana Pešić)

Naučio sam da moramo pomagati drugima i brinuti se za njih. Najviše ću pamtiti što sam nekome pomogao. (Antonio Anić)

Naučila sam da se ne smijemo izrugivati drugačijima od sebe i da oni mogu biti jako korisni kao i mi. (Dora Burić)

Naučila sam da su oni jako slatki, oprezni, veseli i sretni. Sretna sam zbog toga što rade i volim ih jako! (Ivana Rako)

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 3. 4. 2017.