Korisnik:
oglasna ploča

Jerka Franjić

JERKA FRANJIĆ - NASTAVNICA HRVATSKOG JEZIKA

Jerka Franjić je naša nastavnica iz hrvatskog jezika i književnosti. Vodi INA dodatnu nastavu hrvatskog jezika. Radila je 18 godina u srednjoj školi.

Najdraže boje su joj ljubičasta, crvena i žuta.

Najdraža TV emisija „Pola ure kulture“, knjiga „Robinson Crusoe“, a film „Život je lijep“.

Voli slušati glazbu, a od glazbe najviše voli klasičnu i zabavnu.

Najradije bi otputovala u Pariz, što joj je i ne ostvarena želja.

Omiljeni desert su joj krempite.

U životu je najviše žalosti kada mladi na koriste svoje mogućnosti, a raduje kada su njezina djeca i njezini učenici zdravi i uspješni.

Kaže da nema baš slobodnog vremena.

Voli ljude koji su optimisti, veseli i vrijedni.

Ima fobiju od visine.

Osobe koje joj puno znače su njezina majka, suprug te majka Tereza.

Kaže kada bi imala milijun dolara pomogla sebi, svojima, i drugima riješiti neke životne probleme.

Tri riječi kojima bi sebe opisala su miroljubiva, tolerantna, marljiva.

Kaže da se nikada ne osjeća usamljeno.

Misli da je spretna u plivanju, vožnji bicikla te kukičanju, misli da iako je položila vozački ne snalazi se baš u autu.

Kod ljudi ne podnosi oholost i neprihvaćanje različitosti. Bavila bi se aktivno sportom, ali ne i politikom.

Najljepša rečenica koju je čula od učenika bila je: „Hvala vam na dobroti, opraštanju, vraćanju na dobar životni put, skromnosti, zaboravljanju loših trenutaka i uvijek najboljim željama. Još je uvijek u kontaktu svojim učenicima.

Stvari koje bi ponijela na dalek put su mobitel i Biblija.

Najdraži su joj stihovi iz Sofoklove „Antigone“: „A ja za ljubav samo na taj dođoh svijet!“

Kada je bila mala htjela je postati učiteljica, što joj se i ostvarilo.

Problem nasilja u školama riješila bi tko što bi roditeljima skratila radno vrijeme da bi bili što više sa svojom djecom.

Misli da je Internet velika prednost ali i opterećenje. Nema svoj blog.

Najdraža joj je izreka „Tko pod drugim jamu kopa sam u nju pada“ i „Što se mora nije teško“.

Vjeruje u male zelene i u horoskop. Misli da je štednja dobra, voli pravila, podržava ekologiju i vegetarijanstvo. Misli da je zabrana pušenja dobra i da je dobro imati i čuvati tajne. Između sela i grada nemože se odlučiti, kao ni između sukanje i hlača. Jednako voli i pročitati dobru knjigu kao i pogledati film. Radije priča na mobitel nego na telefon, a draži joj je auto od motora. Od sportova više voli plivanje od skijanja i rukomet od nogometa. Između folklora i hip-hopa izabrala je hip- hop,a između juga i bure, buru.

PROFESIONALNO USMJERAVANJE - OSMAŠI

EKSKURZIJE