Korisnik:
Lozinka:
oglasna ploča

DRŽAVNO NATJECANJE

LUKA JERČIĆ NAJUSPJEŠNIJI NA DRŽAVNOM NATJECANJU U ASTRONOMIJI, ČETVRTI IZ GEOGRAFIJE I SEDMI IZ POVIJESTI

Državno Natjecanja iz astronomije za školsku godinu 2019./2020. održalo se 11. studenoga 2020. on-line na platformi  MS Teams. Natjecatelji su putem video-konferencije prezentirali praktične/istraživačke radove te su odgovarali na pitanja državnoga povjerenstva. Na državnom Natjecanju iz astronomije sudjelovalo su 52 učenika a od toga četiri učenika iz 8. razreda.

Učenik naše škole Luka Jerčić proveo je istraživanje na temu "Mjerenje linijskog spektra atoma i primjena u astronomiji". Isto je virtualnim putem prezentirao pred povjerenstvom i za jasnoću i slijed te vještinu prezentiranja kao i vladanje tematikom osvojio najveći mogući broj bodova. Praktični rad vrednovan je sa 46 od mogućih 50 bodova. I naš Luka s osvojenih ukupno 96 bodova od 100 dijeli prvo mjesto na natjecanju državne razine.

Na natjecanju iz povijesti koje je provedeno 16. studenoga putem pisanog testa Luka je osvojio sedmo mjesto.

Četvrto mjesto na državnom natjecanju iz geografije  23. studenoga osvojio je pokazavši znanje putem pisanog testa i zadatka koji je povjerenstvo pratilo on-line.

Čestitke od srca.

:: opširnije ::