Vinka Matas

VINKA MATAS

Nastavnica Vinka Matas predaje engleski i talijanski jezik te vodi plesnu grupu naše škole.

Radila je i u školi Pujanke, Bijaći te u raznim privatnim školama. Najdraže boje su joj crvena i ljubičasta.

Na TV-u najviše voli pogledati emisiju Ples sa zvijezdama, najdraža knjiga joj je „Na kraju dana“, a film „Sve zbog jednog dječaka“. Voli slušati glazbu, a najviše voli Tinu Turner, Celine Dion, Andreu Boccellija i Bon Jovija. Ne svira, ali bi voljela svirati klavir.

Najradije bi otputovala u New York i Japan.

Omiljeni desert joj je tiramisu i sve čokoladno.

Najviše je žalosti nepoštenje i ljudska nepravda, a raduju sitne radosti i mali znaci pažnje.

Nema dovoljno slobodnog vremena, a ono malo što ima provodi plešući, čitajući knjige i praveći kolače.

Voli ljude koji su otvoreni, komunikativni i iskreni. Voljela bi više putovati. Ima fobiju od buba i kukaca. Njena obitelj joj puno znači u životu. Na dalek put ponijela bi putovnicu, kreditnu karticu i sunčane naočale.

Kada bi imala milijun dolara podijelila bi ih sa svojom obitelji, a ostatak dala u humanitarne svrhe.

Kada bi jedan dan mogla biti netko drugi bila bi Tina Turner.

Tri riječi koje bi htjela reći o sebi su velika ljubiteljica čokolade. Kada je usamljena ode na neko mjesto gdje ima puno ljudi. Spretna je u plesu, pravljenju i jedenju kolača, a misli da je rolanje teško. Kod ljudi ne podnosi neiskrenost i licemjerje. Ne bi se aktivno bavila politikom, ali bi sportom. Najdraži stihovi su joj „Ove su suze samo kišne kapi koje prethode sunčanom sjaju“. Kada je bila mala htjela je postati pjevačica ili učiteljica.

Internet je za nju koristan izvor informacija. Najdraža izreka joj je „Tko želi naučiti, naći će način. Tko ne želi, naći će izliku.“