MAČAK U ČIZMAMA

Dana 17.02 učenici od prvog do četvrtog razreda "A" smjene bili su u kino gledati filmo o najsmiješnijoj i najdlakavijoj filmskoj zvijezdi pod imenom "Mačak u čizmama".

Naše veselje je počelo kad smo primili vijest da idemo u kino.

Dana 17.02 u 8.00 sati okupili smo se svi učenici od prvog do četvrtog razreda iz naše smjene. Išli smo u kino gledati filmo o najsmiješnijoj i najdlakavijoj filmskoj zvijezdi pod imenom "Mačak u čizmama".

Ukrcali smo se u 3 autobusa. Vožnja je bila glasna, ali kratka. Kad smo stigli, kupili smo kokice i krenuli gledati film.

Radilo se o mačku koji je bio siroče. Imao je jajolkog prijatelja iz sirotišta koji se zvao Humpty Dumpty i čvrstu i pametnu mačku prijateljicu "Kitty Meka Šapa". Oni su pokušavali spasiti grad od majke guske.

U jednoj zgodi, Mačak je spasio jednu ženu od divljeg bika i selo u kojem je odrastao, San Ricardo, mu je dalo titulu heroja, šešir i čizme.

Loši likovi u filmu su Jack i Jill koji su Mačka i prijatelje pokušali spriječiti u njihovim planovima.

Mačkov prijatelj Humpty Dumpty imao je puno snova, ali se jedva kretao jer je u stvari bio veliko debelo jaje, pa ih nije ni mogao ostvariti. Zbog toga ga je Mačak uvijek spašavao i pomagao mu.

Oboje su imali zajedničku želju i snove da otiđu ih sirotišta, ali im je trebao čarobni grah koji će narasti vioko, visoko tako da iz dvoraca u oblacima ukradu gusku koja nese zlatna jaja. Uspjeli su uzeti gusku i jaja, odnosno dijete od guske.

Humpty Dumpty je građanima dijelio zlatna jaja, a mama guska je ljutito hodala gradom i tražila svoje dijete. Mačak u čizmama joj je pomogao da ga pronađe, a time je spasio grad od ljute guske i tako je postao slavan.

Film je bio super. Kući smo se vratili oko 11 sati i veselo ga ukućanima prepričavali.

Banović Anisija i Čipčić Katarina 2.a

objavio: Administrator   datum: 8. 3. 2012.