TERENSKA NASTAVA 2.a i 2. b RAZREDA

Dana 29. ožujka 2012. učenici 2.a i 2.b razreda bili su na terenskoj nastavi u botaničkom vrtu u Kaštelima, na vrhu Kozjaka, u gradu trogiru i zračnoj luci Resnik. Proučavali su biljni svijet, promet, otoke, poluotoke...

Dana 29. ožujka 2012. u 8 sati u jutro učenici 2.a i 2.b razreda krenuli su na terensku nastavu.

Išli smo u botanički vrt u Kaštelima gdje smo razgovarali i pričali o biljkama i odgovarali na pitanja o njima. Vidjeli smo biljke koje se zovu: svekrvin jezik, majčina dušica, stablo banane, stablo-četka, japanska trešnja, kraljevska palma, očenašica, mimoza, ljeska, bijela, žuta, roza i vazdazelena magnolija, lopoč i mnoge druge biljke.

Nakon toga smo išli na vrh Kozjaka koji se zove Malačka. Dio puta smo prošli autobusom, a preostali dio do križa pješice. Dok smo se penjali, na kamenim spomenicima smo vidjeli ispisana imena branitelja iz Kaštela. Na vrhu smo marendali, igrali se i s učiteljicama ponavljali prirodu i društvo gledajući otok, poluotok, priobalje i unutrašnjost.

Slijedeći obilazak je bio Zračna luka Resnik gdje smo gledali kako zrakoplov polijeće, ljudi izlaze iz zrakoplova, mali auti im nose prtljagu, a radnici pripremaju avion za slijedeći let.

Na kraju smo otišli i u grad Trogir gdje smo pričali o mnogobrojnim kulturno-povijesnim spomenicima. Naučili smo da je Trogir jedan od najstarijih gradova u Dalmaciji.

Autobus nas je iskrcao na poluotoku Čiovo, prešli smo most, prošetali trogirskom rivom, slikali se pokraj crkve sv. Marka, na trgu kupili sladoled i pojeli ga šetajući do kule Kamerlengo. Tu smo se odmorili i pripremali za povratak.

Kući smo se vratilo oko 14 sati vro umorni, ali s osmjehom na licu.

Čipčić Katarina i Banović Anisija 2.a

objavio: Administrator   datum: 18. 4. 2012.