NAŠA ŠKOLA NAJUSPJEŠNIJA NA MEĐUNARODNOM NATJEČAJU ZA NAJBOLJU EKO-FOTOGRAFIJU 2012.

Organizacijski odbor međunarodnog natječaja za najbolju ekološku fotografiju "Eko-fotka 2012" u OŠ Ferdinandovac proglasio je najuspješnijom školom na natječaju OŠ Kman-Kocunar iz Splita.
Naša škola izložila je čak 16 radova čime je postala škola sa najviše radova, a mentorica Iva Nosić proglašena je mentorom najuspješnijih sudionika natječaja.

Natječaj učeničke eko fotke održava se od 2001. godine u OŠ Fernandinovac, koja je proglašena međunarodnom eko-školom,  sa svrhom poticanja i razvijanja ljubavi za prirodne ljepote zavičaja, razvijanje kritičkog mišljenja prema tendencijama koje narušavaju prirodnu ravnotežu, te osvješćivanje potrebe da je pojedinac dužan živjeti u suglasju s prirodom.

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je VODA-NAŠE BLAGO I LJEPOTA.

Izložene su fotografije naslovljene Stari bunar s vodom, Seoski bunar i Nekad život danas baština učenice Tamare Prstac; Brdski izvori na Mosoru, Pročišćena voda u kanalu vodovodnog sustava učenice Slavice Kranjac;  Pogled na Crveno jezero s Vidilice, Pogled na Modro jezero i Uređenje jezerske staze Anamarije Begonje; Jezero Galipovac sa svojim rukavcima i Prološko blato - ostavština naših predaka učenice Marije Zadro; Plitvice-raskoš slapa Ane Prcele; Renesansni bunar na padinama Marjana i Samostanski bunar u Zaostrogu Ivane Blažević;  Bogatstvo svijeta i vode Josipe Podrug;  Vodoskoci Klare Jukić, te Voda i kamen Mirne Stolice.

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 17. 5. 2012.