DRUGAŠI U KAZALIŠTU

Nakon što su početkom polugodišta odgledali film Mačak u čizmama i obradili školsku lektiru istoimenog naslova sredinom svibnja učenici 2.a i 2.b razreda odgledali su kazališnu predstavu Mačak u čizmama.

Na početku drugog polugodišta, zajedno s učiteljicama, mi učenici 2.a i 2.b razreda, išli smo gledati fim "Mačak u čizmama". U školi smo kroz lektiru upravo obradili i knjigu "Mačak u čizmama", a 3. svibnja otišli smo u kazalište pogledati i predstavu o Mačku. Izvodili su je glumci iz kazališta iz Zadra i nama se jako svidjela.

Došli smo i sjeli u gledalište, a predstava je počela. Glumci na pozornici su nam prikazali priču o tri sina kojima je otac umro i ostavio nasljedstvo. Najstarijem sinu ostavio je mlin, srednjem sinu magarca, a najmlađem sinu Matku je ostavio starog mačka. Matko je bio tužan jer je mislio kako je taj mačak bezvrijedan i čudan jer je tražio da mu daruje šešir i čizme. No, mačak je u stvari bio vrlo lukav jer mu je uspjelo prevaariti i kralja i svog gospodara Matka kojega je nazvao markiz od Karabasa. Mačak u čizmama bi lovio prepelice i darivao ih kralju govoreći da mu ih šalje njegov gospodar markiz od Karabasa. Jednom prilikom je doznao kada će kralj prolaziti pokraj jezera pa je tamo odveo svog gospodara, skinuo mu odjeću i počeo dozivati u pomoć. Kralj je to čuo, stao i ugldedao dobrog mačka koji mu je donosio prepelice te rekao svom slugi da markizu od Karabasa donese odjeću. Kralj je upitao gdje je dom markiza od Karabasa i Mačak u čizmama je pokazao dvorac kojim je gospodarila zla vještica pa su svi krenuli tamo. Mačak je požurio prije ostalih kako bi se riješio vještice. Prevarom ju je uspio nagovoriti da se pretvori u miša, pa ju je ulovio i naravno, pojeo. U dvorac su stigli kralj, princeza i Matko odnosno markiz od Karabasa koje je tada zaprosio princezu. Svi su bili sretni, a i Mačak u čizmama jer je upoznao jednu lijepu mačku...

Mi učenici vratili smo se kućama veseli i zadovoljni nakon ove lijepe i zanimljive predstave.

Anisija Banović 2.a

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 17. 5. 2012.