PRIREDBA ZA NAŠE PRVOŠKOLCE

U atrij škole, u ponedjeljak 3. rujna, u pratnji roditelja, stigli su nam prvaši.
Odgledali su kratku priredbu koju su za njih pripremili prošlogodišnji četvrtaši sa svojim učiteljicama. A nakon priredbe krenuli su u svoje učionice i upoznali svoje učiteljice.

Školska vrata novoj generaciji prvašića otvorili smo 3. rujna 2012.

Za prvaše smo priredili kratku priredbu. Uveli smo ih u prve školske dane kroz pjesmu, recitaciju i ples. Svi smo se potrudili, a osobito mi petaši sa svojim bivšim učiteljicama, da prvašima školu dočaramo u što boljem svijetlu. I kao čarolijom, nestali su svi strahovi i strepnje prvašića.

Nakon što je župnik pozdravio i blagoslovio prvaše i njihove roditelje,  voditelji programa najavili su pjesmu "Himna prvoškolaca". Cijeli 5.b popeo se na pozornicu i pjesmom pozdravio prvaše koji su ih nagradili velikim pljeskom. Nakon toga uslijedila je recitacija "Prvoškolski život" koju je izvelo troje drugaša učenika 2.c razreda, a onda su male plesačice iz 3.c otplesale ples "Maestral". Uslijedio je još jedan pljesak, a poslije njega pjesma "Kad si sretan" na koju smo svi zapjevali. Na kraju su se i prvaši opustili i zapjevali s nama. Kada je pjesma utihnula, gospodin ravnatelj je pozdravio prvaše i zaželio im  uspjeh u prvoj, ali i ostalim školskim godinama. Oni su sa svojim učiteljicama otišli u razrede i "odradili" svoj prvi školski dan.

Doris Vojković, Paola Klein i Dina Maleš 5b

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 4. 9. 2012.