ČETVRTI A U DOLINI NERETVE

Učenici 4.a razreda sa svojom učiteljicom išli su 27. rujna na terensku nastavu u dolinu Neretve. Uz vožnju trupicama, u okviru upoznavanje biljnog i životinjskog svijeta, posjetili su i orintološki muzej.

27. rujna bili smo na izletu u dolinu Neretve u Metkoviću i u selu Vid gdje smo se vozili lađom. Ispred škole smo krenuli u 8.15 sati. Bilo je sparno. Sva sreća što je u autobusu radila klima pa je bilo ugodno. Vozili smo se sat vremena, preko Makarske i Omiša i kroz prozore vidjeli puno toga zanimljovog, a onda stali na odmorište kraj Baćinskih jezera. Odmorili smo se, družili i pojeli sendviče i grickalice. Nakon toga vozili smo se do Metkovića. Vidjeli smo polja mandarina.

U Metkoviću smo išli u Muzej s prepariranim pticama gdje smo i učili o pticama. Opet smo se malo vozili autobusom - do sela Vid. Tu smo promatrali rijeku Neretvu, ribe, žabe, patke i jegulje. Ukrcali smo se na drvene lađe koje su imale suncobrane i plovili po rijeci koja se zvala Norin. Zaustavili smo se na jednom mjestu koje je nalikovalo na mali otok. Izašli smo iz lađa, poigrali se, odmorili, vidjeli magarca i ovce.

Nakon odmora krenuli smo natrag lađom. U rijeci je bilo mnogo raslinja i trava. Bilo je čak i lopoča. Rijeka je bila poprilično hladna, pa smo u njoj hladili boce s vodom.

Naravno, kupili smo i suvenire.

Na putu prema Splitu zaustavili smo se u mjestu koje se zove Zaostrog. Tamo smo pojeli sladoled i nakon kratkog odmora krenuli kući. Putem kući svi u autobusu su zaspali. Kad smo izlazili iz autobusa, nakon buđenja, svi smo bili pomalo tužni što je izlet završio.

Anamarija Bašić i Ivana Palac 4.a

objavio: Administrator   datum: 4. 10. 2012.