EKSKURZIJA OSMOG A I OSMOG B

Učenici 8.b i 8.a razreda, 31.08.2012. krenuli su na ekskurziju u Slavoniju i Zagorje. Ekskurzija je trajala 5 dana. S njima su putovale razrednice Olivera Bandić i Miljenka Jelaš.

1. DAN

Okupili smo se ispred škole u 7 sati. Prvo skretanje s puta bilo je odmorište Krka. Nakon kratke pauze nastavili smo put prema Zagrebu. Tamo nas je dočekala vodička koja nam je ukratko opisala povijest Zagreba. Nakon  razgledavanja katedrale i Kaptola otišli smo na ručak. Poslije ručka smo posjetili park Maksimir  i Zoo vrt. Nakon kratkog odmora nastavili smo put prema Valpovu. Poslije večere, umorni od puta odlučili smo zabavljati se po sobama.

2. DAN

Drugi dan našeg putovanja odlučili smo posjetiti Ilok i grad Vukovar, zatim smo otišli razgledavati  iločke podrume i vukovarsku bolnicu.Poslije  potresne priče zaputili smo se prema Ovčari. Tužni događaji doveli su nas čak i do suza. Nakon ručka i kratkog razgledavanja centra Vukovara, zaputili smo se u hotel jedva čekajuci disco. Dok smo se spremali, vodička nam je pokucala na vrata i obavjestila nas da je disco otkazan zbog vjenčanja u hotelu. Za uzvrat nam se ponudila da nas odvede u razgledavanje Valpova.

3. DAN

Nakon neprospavane noći krenuli smo prema Osijeku. Tamo smo posjetili arheološki muzej i stari dio grada. Umorni od razgledavanja, došli smo u restoran u nadi da nas očekuje ručak, ali došlo je do zabune i morali smo promjeniti plan i otići na vožnju brodom po Kopačkom ritu. Obišli smo stari Titov ljetnjikovac, kupili poneki suvenir i konačno nastavili prema hotelu. U žurbi smo pojeli večeru i trčeći se otišli spremati za disco. Pripreme su dugo trajale ma da se nama činilo da su trajale jako kratko. Nakon lude noći u discu, umorni i znojni otišli smo u svoje sobe .

4. DAN

Iza doručka spakirali smo kofere i zaputili se prema Đakovu. Tamo smo obišli katedralu i poznatu đakovačku ergelu.  Nakon kratkog ali slatkog druženja sa konjima, išli smo prema Varaždinu koji je 300 km udaljen od Đakova. Iako se put činio dug mi ga nismo ni osjetili jer smo umorni od prethodne noći zaspali. Najviše nas je dojmilo ukusan međimurski ručak. Poslije ručka posjetili smo varaždinsko groblje koje je ujedno jedno od najljepših groblja u Europi. Pansion  Zagi  bio je naša sljedeća destinacija. Pošto disco nije bio u hotelu morali smo otići u gradski disco na našu veliku radost. Zabavljali smo se kao nikad do tad. Na našu žalost zabavu je prekinila vodička jer je došlo vrijeme za odlazak u hotel. Zabavu smo nastavili u sobama.

5.DAN

Dotučeni od prošle neprospavane noći, krenuli smo prema Krapini i dvorcu Trakošćan. Napola budni razgledavali smo muzej evolucije i nastavili prema Trakoščanu. Tamo  nas je dočekao šok. Morali smo se penjati na vrh brda da bi došli do dvorca. Iscrpljeni od šetnje vratili smo se u hotel, ručali, pokupili stvari i nastavili prema Splitu. U busu je vladala atmosfera za pamćenje. U kasnim večernjim satima došli smo pomalo tužni što je završilo naše putovanje ali i sretni što smo napokon vidijeli svoje najmiljije.

Marija, Dea i Magdalena 8.b

objavio: Administrator   datum: 4. 10. 2012.