BOŽIĆNA PRIREDBA

U prepunom atriju naše škole 11. prosinca 2012., s početkom u 12:30, sati održana je božićna priredba. Učenici razredne nastave pripremili su razne prigodne pjesme, igrokaze, recitacije i plesove.

foto galerija

u atriju se nije tražila stolica više nego mjesto na podu za sjesti

Priredba je započela pjesmom Božić ljubav dariva koju je s puno ljubavi otpjevao 1.c uz učiteljicu Sanju Domić. Uz božićne doživljaje recitaciju Božićna drvca izrecitirala je Anamarija Bašić iz 4.a. Zatim su na pozornicu s osmjehom na licu izišla ekipa  2.c i odglumila kratki igrokaz Veliko čudo za mali bor. Učenice 4.c urešene svjetlucavim božićnim trakama otplesale su Mađarski ples Johana Brahmsa.
Recitacije Sveta noć i Božićna pjesma recitirale su Karmela i Matea iz 3.b, a Toni iz 2.b odsvirao je na gitari dijelove prekrasnih božićnih pjesama Tiha noć i U to vrime godišta. Tea i Lucijana iz 3.b recitirale su Dugo čekanje i Evo Djeda Mraza uz veliku podršku publike.

raspjevani učenici 3.c razreda

Učenici 2.a otplesali su mali ples i naučili nas ponešto o malom plesu. Nakon njih su učenici 3.a iznijeli novogodišnje želje za slijedeću godinu. Pjesmu Sretna nova godina s božićnim crvenim kapicama na glavi otpjevali su učenici 3.c. Luka iz 3.d izrecitirao nam je recitaciju Nova koja nas je potakla na razmišljanje o tome što nas očekuje sljedeće godine. Sljedeću glazbenu točku izvela je Brigita učenica 2.a odsviravši nam na mandolini pjesmu koju djeca rado pjevaju Zvončići. Na pozornicu su se zatim popeli učenici 2.b te plesom i glumom kroz igrokaz Pahuljica huljica ispričali što se desilo radoznalom zečiću koji je na hladan prozor prislonio svoj nos.

Na kraju priredbe zajedno s veselim  učenicima 2.a. otpjevali smo pjesmu Zvončići. Voditelji Nino i Anđela, inače učenici 3.c zaželjeli su nam sretan Božić i Novu godinu i time je božićna priredba završena.

Nakon priredbe svi su imali priliku posjetiti malu prodajnu izložbu humanitarnog haraktera koju su izradili, i u školski atrij postavili, učenici 4.b razreda s učitljicom.

Petra Luketin i Anamaria Sabljić   5.b

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 13. 12. 2012.