KARITATIVNA GRUPA U POSJETU UDRUZI MOST

Karitativna grupa naše škole posjetila je udrugu Most u sklopu akcije "A di si ti?" koja se provodi u prosincu za pomoć našim sugrađanima koji su na rubu siromaštva.

Dana 10.12. u 9 sati naša grupa našla se pred školom. Iako je bilo jako hladno došli smo sa vrećicama voća i s vjeroučiteljicom Puljić i volonterkom udruge Zdenac Lanom Pecotić uputili smo se u udrugu Most.
Udruga Most ima simbolično ime - most koji pomaže ljudima da postanu bolji. u udruzi nas je dočekao jedan volonter i ravnateljica Udruge. Pripovijedali su nam o volonterskom radu, važnosti volontiranja, o radu udruge kojoj je prvotna zadaća pomaganje beskućnicima. Naglasili su kako su beskućnici ljudi koji su nekad bili sretna djeca puna snova, ali im je sreća okrenula leđa u jednom trenutku i ostali su  bez svog doma ili bez posla. Da su to ljudi vrijedni poštovanja i naše pomoći nisu nam ni trebali isticati.
Udruga Most trenutno nudi smještaj, obrok i odjeću za 16 ljudi. Naša karitativna grupa uključila se u akciju "A di si ti?" koja se provodi svake godine u prosincu. Time smo pomogli građanima koji žive na rubu siromaštva. Iako je pri povratku bilo jako hladno u srcu smo osjećali veliku toplinu i radost.

Ante Vučak 7.c

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 11. 12. 2012.