EKO RADIONICA MORE

Imali smo EKO radionicu o moru. Izrađivali smo školjke od gipsa i slušali o onečišćenju mora. Naše školjke izložene su na rivi.

Bio je petak, svi smo bili veseli zbog EKO radionice More. Kad su napokon došli naši gosti koje smo čekali, jedna gospođa nam je objasnila sve o moru. Govorila nam je kako se zagađuje more, da ne smijemo bacati otpatke i o životu u moru, te kako more može ostati zauvijek čisto. Hm, možda smo već od toga nešto znali ali ipak nam je bilo zanimljivo slušati poučne stvari i odgovarati na razna pitanja, te smo se tako zabavljali. Kasnije smo dobili jednu veliku školjku, flomaster i drvene štapiće. Školjke su bile velike i malene.
Izrađivali smo školjke od gipsa. Bilo je malih poteškoća s gipsom, ali na kraju smo uspjeli.
Poslije uspješno završenog posla još smo malo popričali jer smo još više željeli saznati o moru.
Naše školjke us snimljene i izložene na rivi. Kod kuće smo svi nestrpljivo čekali početak naše prezentacije na televiziji.
Bilo je to jedno veoma poučno i zanimljivo iskustvo koje ćemo dugo pamtiti.

Vlatko Škurla 3.d

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 30. 11. 2012.