CHARLIJEVA TVORNICA ČOKOLADE

U predbožićno vrijeme učenici trećih razreda gledali su film o obitelji, dobroti i skromnosti, film o pravim vrijednostima, naslovljen Charlijeva tvornica čokolade.

Učenici trećih razreda imali su priliku u predbožićnom vremenu pogledati film Charlijeva tvornica čokolade u okviru vjeronauka i teme "ne možemo sve kupiti".

Film govori o siromašnom dječaku Charliju koji s četvoro druge djece odlazi u tvornicu Wilija Wonke sa posebnim zlatnim ulaznicama skupljenim u omotima čokolade. Jedan veoma debeli dječak, po imenu Gloop, ulaznicu je pronašao jedući puno puno čokolade. Razmažena djevojčica Veruca putem tatinog bogatstva. Dječak Michel je do karte došao matematičkim računom iako čokoladu uopće ne voli. A djevojčica Violeta je pobijedila na natjecanju.

Čarli je slučajno našao novac kojim je kupio čokoladu u kojoj je bila zlatna ulaznica.

Putujući kroz tvornicu Charlijevi suparnici gube zbog svojih mana i posramljeno se vraćaju kući. Charli dobija tvornicu kao nagradu, ali da bi je osvojio mora se odreći svoje obitelji. Charli je to odbio i radije je ostao živjeti u siromaštvu nego da se odrekne svoje obitelji. Kasnije susreće Willija Vonku i svojim dobrim srcem ga uspjeva uvjeriti u vrijednost obitelji.

Ovaj film mi se svidio zato što na maštovit način pokazuje prave vrijednosti - obitelj, dobrotu i skromnost.

Dino Bakić 3.d

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 12. 12. 2012.