JAJA UKRAŠENA VOSKOM

Treći d razred ukrasio je uskršnja jaja voskom, a potom su ih obojili bojom za jaja. Na kraju su sve skupa, zbog sjaja, premazali maslinovim uljem.

U školu smo svi došli s kuhanim jajima. Učiteljica nam je objasnila što ćemo raditi. Kuhano jaje stavili smo na stol, svaki par dobio je jednu lučicu (manji lampion) i učiteljica nam ga je pomogla upaliti. Nakon par  minuta u lučici se  počeo taliti vosak. Pomalo smo taj vosak štapićem počeli uzimati iz lučice i stavljati ga na jaje. Na jajetu je trebao biti tanak sloj voska jer je vosak mogao vrlo lako otpasti. Neki učenici stavljali su samo točkice, a neki su ga vrlo lijepo ukrasili.
Bila su to vrlo l ijepa jaja. Tako je završio prvi sat likovne kulture. Sada je trebalo jaja umočiti u prokuhanu vodu gdje je boja za jaja. Jaja smo stavili u boju. Ispalo je vrlo lijepo. Višak voska skidali smo tako da jaje stavimo pod upaljenu lučicu te smo onda papirnatom salvetom brisali. Da bi se jaja sjajila namazali smo ih maslinovim uljem. Predivno! Napravili smo od gline posude za jaja te ih ukrasili plastelinom u boji. Bili smo zadovoljni kako su naša ukrašena jaja dobro ispala.

Vlatko Škurla 3.d

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 22. 3. 2013.