U ZUBARSKOJ ORDINACIJI I U GALERIJI EMANUELA VIDOVIĆA

U okviru projekta Prevencijom protiv karjesa učenici 3.d i 1.c otišli su zubarsku ordinaciju, a kako ne bi gubili vrijeme u čekaonici posjetili su i galeriju Emanuela Vidovića.

U 12.15 sati 3.d i 1.c okupio se ispred škole. Svi smo polako ušli u autobus i krenuli prema zubarskoj ordinaciji doktorice Samre Bakić i galeriji Emanuela Vidovića koja je u blizini. Treći d se iskrcao kraj zubarske ordinacije, a prvaši su otišli u galeriju.
Ušli smo u zgradu i popeli se sklizavim stepenicama na 1. kat. Unutra su se nalazile dvije ordinacije, info pult i vanjski balkon. Najprije smo ušli u ordinaciju, smjestili se uza zid, malo popričali i krenuli u zubarsku avanturu.
Najprije je jedan učenik pregledao zube pomoću kamere, onda smo ja i moj prijatelj Ivor zube premazali florom. Jedan učenica je na zub stavljala pečat i tako su neki učenici pregledavali sve zube. Nakon toga slijedio je pregled zubi, dobili smo papire na kojima smo čitali opomene o našim zubima, svima su uglavnom zubi bili čisti i zdravi. Tako smo poslije mogli nešto pojesti i onda dobiti i žvakaće gume. Izišli smo iz ordinacije i došli do galerije Emanuela Vidovića, a prvi c je "okupirao" ordinaciju.

Ušli smo u galeriju, ostavili torbe, ostavili jakne, nešto kupili. slikali se. malo razgledali slike u prizemlju, dosta toga smo obavili u samo 10 minuta. Upoznali smo se s vodičem i onda se popeli na drugi kat. Na početku je bio kip Emanuela Vidovića, naravno, svatko ga je pogledao. Razgledavali smo sobe sa slikama te mnogo toga saznali o Emanuelu Vidoviću. Neke slike slikao je na platnu, a neke uljanim bojama. Neke se zapravo i nisu vidjele, a neke je pak crtao zadnji dan svoga života. Razgledavali smo slike is lušali vodiča. U zelenoj sobi gdje su stajale slike koje su se crtale na papiru pa su trebale biti pokrivene staklom jako su nam se svidjele i bile su zanimljive.

Poslije razgledavanja bili smo na slikarskoj radionici u Sobi Čudesa. Crtali smo nešto po želji iz razgeldavanja. Radove smo odnijeli u razred te se sretno vratili kući znajući da smo bili na jako lijepom izletu.

Vlatko Škurla, 3.d

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 16. 5. 2013.