EDUKATIVNO-ZABAVNI PROGRAM POVODOM DANA ŠKOLE 2013.

U četvrtak, 23. svibnja, tradicionalno povodom Dana škole, održana je  priredba u kojoj su sudjelovali učenici sedmih i osmih razreda naše škole.  Pošto je cijela ova godina obilježena izborom novog pape i mi smo odlučili posvetiti pažnju gorućoj temi i ponovo smo imali najbolji Dan škole na svijetu. pogledajte

foto galerija              video zapis 1                video zapis 2

U četvrtak, 23. svibnja, tradicionalno povodom Dana škole, održana je  priredba u kojoj su sudjelovali učenici sedmih i osmih razreda naše škole.  Pošto je cijela ova godina obilježena izborom novog pape i mi smo odlučili posvetiti pažnju gorućoj temi. Učenici su se natjecali u kvizu pod naslovom „Pape i Hrvati“, a bili su podijeljeni u 3 skupine (po boji naše trobojnice) u: crvene, bijele i plave.

natjecatelji pred zadatkom "otkrivanje slike"

Želeći da natjecanje bude provedeno u potpunom redu, organizatorice, naše dvije vjeroučiteljice, sastavile su komisiju od nastavnica naše škole: predsjedavajuća - Snježana Omazić-profesorica engleskog jezika i 2 člana-nastavnica Marjana Krasojević (povijest) i nastavnica Vesna Šiklić (likovna kultura).

Svi koji su sudjelovali, sigurno već znaju, pa barem približno o čemu je riječ: bilo je raznih igara, od samog kviza, pogađanja 2da-ne“, otkrivanja slika, pamćenja slika(grbova), traženja blaga,…

igra pažnje i memorije - pronađi tri zadana grba

Prije početka natjecateljskog dijela natjecatelji su se na pozornici podijelili na crvene, bijele i plave i izabrali su svoje predstavnike: Mario (plavi), Lovre (bijeli) i Lucija (crveni), a isto tako i žiri je izabrao svoju predstavnicu, koju smo već naveli…Sudjelovalo je 16 učenika od kojih je 15 direktno sudjelovalo u priredbi, a jedna se učenica pridružila žiriju.
Igre su konačno počele,a od samog su početka već uvjerljivo vodili crveni. Niz dinamičnih igara redale su se jedne za drugom, a naš je žiri pažljivo evidentirao bodove. Po završetku priredbe, žiri je proglasio pobjednike-grupu crvenih, grupa plavih zauzela je drugo, a bijeli pak treće mjesto. Nakon svečane podjele medalja, natjecatelji su izvršili i zadnji zadatak - poredali su se za zajedničko fotografiranje.

natjecatelji s medaljama

Na kraju su svi bili sretni i sudionici i publika, a naša je škola ponovno imala najbolji Dan škole na svijetu.

Dora Trošelj 8.b

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 25. 5. 2013.