ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ TEHNIČKE KULTURE

U našoj školi je 8. travnja održano Županijsko natjecanje iz tehničke kulture.
Učenici su se natjecali u 12 kategorija. Najuspješnija učenica naše škole je Matea Brkić koja je osvojila prvo mjesto među fotoamaterima.

Zahvaljujući dobrim uvjetima, prijašnjem sudjelovanju, a ponajviše angažmanu učitelja, 08.04.2011. u OŠ Kman Kocunar održalo se Županijsko natjecanje iz tehničke kulture. Učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda iz 25 škola diljem Splitsko–dalmatinske županije natjecali su se u 12 kategorija: u prometu, graditeljstvu, strojarstvu (konstrukcije), strojarstvu (obrada materijala), elektronici, elektrotehnici, robotici P, robotici H, raketnom modelarstvu, zrakoplovnom modelarstvu, amaterskoj radio goniometriji i  fotoamaterstvu.

Prvih 45 minuta natjecanja 230 natjecatelja rješavalo  je pismene provjere. No, sljedećih 90 minuta u školi više nije bilo tako mirno. Većina natjecatelja sada je prešla na bušenje, lupanje čekićima i piljenje razno-raznih materijala. One koji to nisu radili mogli smo zateći ispred škole kako sjede i pričaju, točnije mogli smo zateći amaterske radio goniometre koji su svoj praktični dio odradili u Kaštel Gomilici prije nekoliko dana, te raketne i zrakoplovne modelare koji su svoj praktični rad napravili u Sinju prije dva dana. Fotoamateri su se tada, također, nalazili ispred škole, ali nisu sjedili i pričali. Oni su svoj praktični dio radili fotografirajući portrete.

Nakon završetka praktičnog dijela natjecanja, svi su učenici izlagali svoje upravo dovršene  radove što je trajalo 30 minuta, a nakon toga natjecanje je završilo te je započelo nestrpljivo iščekivanje rezultata. Samo najuspješniji učenik u svojoj kategoriji prolazi na Državno natjecanje. Rezultate je pažljivo i brzo prebrojalo povjerenstvo od 38 članova, s našim ravnateljom Martinom Olujićem na čelu, pa smo do kraja dana saznali rezultate.

Evo najboljih učenika s natjecanja: iz robotike P Ante Perišin, iz robotike H Pere Petrik Vukić, iz prometa Mateo Tošić, iz strojarstva (konstrukcije) Ante Soldo, iz strojarstva (obrada materijala) Tomislava Palinić, iz elektronike Frane Drnas, iz elektrotehnike Igor Bubić, iz graditeljstva Ružica Radičić, iz raketnog modelarstva Josipa Smoljo, iz zrakoplovnog modelarstva Petar Matutinović i iz amaterske radio goniometrije Ivan Strinić, a od fotoamatera najuspješnija je bila Matea Brkić učenica naše škole. Za postignuti uspjeh nagrađena je tečajem fotografije “Fotoakademije” u našoj školi. Učenici OŠ Kman Kocunar natjecali su se u čak 10 od 12 kategorija i postigli dobre rezultate.

Nadamo se da će se i sljedeće godine Županijsko natjecanje iz tehničke kulture ponovno održati u Osnovnoj Školi Kman Kocunar kao što je bilo i prethodnih godina.

Vicko Bezić, 8.c

foto galerija

objavio: Administrator   datum: 8. 4. 2011.