Školske novine

IZLOŽBA LIKOVNIH RADOVA POVODOM DANA ŠKOLE
Etwinning projekt U svijetu likovnih umjetnika 4

Učenici 2. c i 3. c razrednog odjela ove školske godine sudjelovali su u eTwinning projektu U svijetu likovnih umjetnika 4. Upoznali su se sa životom, radom i djelima nekih od najvećih likovnih umjetnika. Njihov slikarski rukopis bio je poticaj za učeničko stvaralaštvo te razvoj umjetničkih i kreativnih sposobnosti. Povodom Dana škole u atriju možete razgledati izložbu učeničkih likovnih radova.

________________________________________________________

ETWINNING PROJEKT UZ ČITANJE RIJEČI RASTU

Učenici 3. c razreda ove školske godine sudjelovali su u eTwinning projektu Uz čitanje riječi rastu 2. Nastavak je to prošlogodišnjeg projekta za kojeg je učenicima, učiteljici Blanki Runtić i našoj školi dodijeljena Europska oznaka kvalitete. Ciljevi projekta - razvijanje kulture čitanja, čitalačkih vještina te kritičkog mišljenja postignuti su raznim projektnim aktivnostima kojima je poticana radost čitanja.

Među ostalim obilježeni su: Međunarodni dan pismenosti, Mjesec školskih knjižnica, Mjesec hrvatske knjige, Svjetski dan čitanja naglas te Dan sigurnijeg interneta. Učenicima se posebno svidjelo čitanje pod maskama povodom Svjetskog dana čitanja naglas te izrada glagoljičnih slova povodom Međunarodnog dana pismenosti. S veseljem su sudjelovali u različitim aktivnostima kojima su razvijali svoje čitalačke vještine.