IZLET ČETVRTAŠA U SINJ

Učenici četvrtog a i četvrtog b razreda proveli su cijeli dan na izletu u Sinj i Klis, te posjetili seosko imanje Mustang kao i grad Solin. Bilo je zabavno ali i radno.

Konačno je došao i taj dan.

Prije nego što smo krenuli na izlet, trebali smo se naći ispred škole u 8:30. Kao i uvijek, neki su kasnili. Kada smo mi, akavci i bekavci, ušli u autobus, skinuli smo jakne i ruksake, te smo konačno krenuli prema Klisu i Kliškoj tvrđavi.

Kada smo se razbudili, pjevali smo razne pjesme, počeli smo od Magazina i Jelene Rozge sve do Jasmina Stavrosa i Mladena Grdovića. Na Kliškoj tvrđavi prvo smo ugledali velika drveno-željezna vrata. Nakon Klisa krenuli smo u Sinj gdje smo vidjeli crkvu Čudotvorne Gospe Sinjske i novoizgrađeni kip Gospe. Poslije obilaska Sinja krenuli smo na Peručko jezero. Tamo nam je naš vodič Krešo ispričao sve što je bilo prije naše generacije.

Kada smo se već dosta umorili, krenuli smo na seosko imanje Mustang gdje smo se igrali i jahali konje. Naše uživanje pokvario je domaći rad, kojeg je učiteljica zadala, ipak nas ništa nije spriječilo da uživamo u igrama, sladoledima i druženju sa životinjama.

Nakon tri debela sata krenuli smo prema Solinu. Ali tamo smo samo pričali i ponavljali povijest. Imali smo samo pet minuta za igru i to valjanje po travi što nam je najdraže od svega bilo. Nakon Solina slijedio je povratak u Split. Vratili smo se u pred školu oko 17:30.

I tako nam je u igri i radu prošao cijeli dan.

Karla Gavranović i Katarina Borić 4b

objavio: Administrator   datum: 12. 4. 2011.