TERENSKA NASTAVA U TROGIRU

Učenici osmih razreda  smjene B u utorak, 31.05. na nastavu se nisu uputili u školu, već u Trogir. Tamo su stigli u ranim jutarnjim satima (oko 9 i 30) i odmah u zoru (oko 10 sati) započeli razgledavati zaštićenu jezgru Trogira. T

u je bio i vodič koji je naše vizualne doživljaje upotpunjavao činjenicama o gradu. Nakon lagane šetnje, učenici su dobili svojih prvih pola sata pauze. To je bilo vrijeme u kojem su se trebali odlučiti između nekoliko «investicija»: ćevapa, računalne igraonice ili drugih jestivih stvari. Tada je došlo vrijeme da učenici nešto malo i rade.

Otišli su obaviti svoj prvi terenski zadatak iz matematike u tvrđavu Kamerlengo, zgodno mjesto za takvo što. Podijeljenji u četiri skupine, učenici dvaju razreda dobili su različite zadatke. Trebali su mjeriti strane najveće kule, te njenu visinu. Skicirati jednu od kula, izbrojiti stepenice i izmjeriti njihove dimenzije i još nekoliko stvari. Naknadno su izradili i maketu same tvrđave na matematici. Uspješno obavivši zadatak, učenici su stekli još sat vremena pauze tako da ne bi mogli reći da su se naradili. To su vrijeme iskoristili za lutanje po Trogiru, da bi se kasnije pokupili i odvezli natrag kući.

Inače, ova je terenska nastava spajala hrvatski, matematiku i glazbeni. Terenska nastava došla je u pravo vrijeme te je učenicima ovaj dan bio zasigurno jedan od dražih nastavnih dana, jer su uz puno zabave puno toga korisnog i naučili.

Vicko Bezić

objavio: Administrator   datum: 13. 6. 2011.