NAŠI TREĆAŠI OSVOJILI 2. MJESTO U KVIZU DIOKLECIJANOVA ŠKRINJICA

Naši trećaši su tijekom ožujka i travnja sudjelovali u gradskom projektu Dioklecijanova škrinjica i izborili drugo mjesto u kvizu znanja.

Naši trećaši su tijekom ožujka i travnja sudjelovali u gradskom projektu Dioklecijanova škrinjica.

U prvoj fazi projekta su razgledali Dioklecijanovu palaču uz pratnju turističkog vodiča.

Nakon toga su, obogaćeni stečenim znanjima, zajedno izrađivali plakat na temu posjeta Palači. Plakat je izložen u Etnografskom muzeju od 4.travnja - 11. travnja 2014. zajedno s plakatima ostalih splitskih škola.

Treći dio projekta je bio kviz znanja. U poluzavršnici kviza sudjelovalo je 25 splitskih osnovnih škola podijeljenih u 3 grupe.  Našu školu su predstavljali izabrani učenici iz sva tri razreda: Deni Antolić,  3. a, Toma Milardović, 3. b i Josip Branimir Pervan, 3. c. Podrška i prvi „igrač s klupe“ bio im je Lovre Kristić iz 3. b. Marljivo su se pripremali i učili kod kuće  i zajedno u školi sa svojim učiteljicama Mirelom Gregov, Vedranom Grgurević i Blankom Runtić. U poluzavršnici kviza održanoj 3. travnja u OŠ Gripe, naša je škola u svojoj grupi osvojila 1. mjesto i time se plasirala u finalno natjecanje. Ono je održano 9. travnja u Etnografskom muzeju i na njemu su naši dečki izborili 2. mjesto. Pobjednici su bili iz OŠ Skalice, a trećeplasirani iz OŠ Mertojak.

Čestitamo našim učenicima!

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 25. 4. 2014.