NEZABORAVNA EKSKURZIJA 8.D

Učenice i učenici 8.d razreda posjetili su Zagreb, Oroslavlje, Gornju Stubicu, Mariju Bistricu i dvorac Trakošćan tijekom svoje četverodnevne ekskurzije za vrijeme proljetnih praznika.

NEZABORAVNA EKSKURZIJA 8 d.

Dana 14. travnja (utorak) sa razrednicom Ivanom i nastavnicama Sanjom i Vinkom krenuli smo put Hrvatskog zagorja. Zaustavili smo se na Plitvičkim jezerima gdje smo obišli gotovo svih šesnaest jezera, a posebno smo uživali u vožnji eko brodićem. Svi smo se zajedno slikali kod velikog slapa.

Nastavili smo put prema Oroslavlju gdje je naš hotel - Zagi. Uslijedila je večera i disco. Nakon raznih smicalica i zabave koje smo radili jedni drugima uslijedio je doručak za nas u „ranim“ jutarnjim satima. Poslije doručka krenuli smo prema našem glavnom gradu gdje smo posjetili trg bana Josipa Jelačića, katedralu sv. Marka i Zagrebačku katedralu s grobom blaženog Alojzija Stepinca, najveću ulicu u Zagrebu - Ilicu. Također smo posjetili i tehnički muzej s njegovim avionima, lokomotivima, autima, rudnikom…

Poslije ručka u restoranu uputili smo se prema Maksimiru gdje smo posjetili zoološki vrt. Neki su htjeli ostati u kavezu ali nakon nekog vremena shvatili su da je to nedopustivo. U večernjim satima stigli smo u Oroslavlje gdje smo imali večeru i naravno disco večer.

Sljedećeg jutra krenuli smo u posjet Varaždinu. Tamo smo posjetili najstarije groblje u Europi - Varaždinsko groblje. Bili smo i u najljepšem i najočuvanijem Hrvatskom dvorcu Trakošćanu i nakon razgleda odvozili nekoliko „đireva“ pedalinama po jezeru u podnožju brijega na kojem je dvorac.
Poslije večere i disca pakirali smo svoje stvari jer je sutradan svitao naš zadnji ekskurzijski dan. Zadnji dan smo se okupili pod Gupčevom lipom u Stubici i raspravljali o teškom položaju seljaka ispod spomeniku Matiji Gupcu. Kao i valjda sve grupe slikali smo se pod njegovim raširenim rukama.
Posjetili smo i svetište u Mariji Bistrici. Nakon šetnje po glavnom Bistričkom trgu, kratke molitve pred Gospinim kipom prošetali smo po brežuljku sa 14 postaja križnog puta od kojih je neke izradio naš najpoznatiji kipar Ivan Meštrović.
Uz usputna zaustavljanja krenuli smo prema Splitu. U „busu“ smo svi zajedno pjevali“. Mislili smo da će od naše gromoglasne pjesme popucati stakla na autobusu. Odavno nismo doživjeli takvo zajedništvo.
I u večernjim satima smo stigli u Split. Ispred škole su nas dočekali naši roditelji. Ova naša ekskurzija je bila nezaboravno iskustvo i putovanje i sigurno ćemo je pamtiti do kraja svog života-jer ne kaže se uzalud „od kolijevke pa do groba najljepše je đačko doba“.

objavio: Administrator   datum: 27. 4. 2009.