Četvrti a na ekskurziji u Istri

Napokon je stigao dan o kejem smo sanjali cijelu školsku godinu. San se napokon ostvario u ponedjeljak 11. 5. 09. u 7.00.

1. DAN

Putovali smo prema odmorištu rijeke Krke i tamo smo doručkovali. Nakon toga smo krenuli prema Rijeci. Kad smo došli u Rijeku razgledali smo svetište Majke Božje Trsatske i pomolili se. Zatim smo došli u Pulu i smjestili se u hotel. Nakon večere smo otišli u disco. Izmoreni smo otišli u krevet.

Putovali smo Fažane. Volzili smo se brodom u posjet NP Brijuni. Razgledali smo otok Veli Brijun u pratnji vodiča. Vozili smo se vlakićem, razgledali muzej prepariranih životinja i ZOO na otvorenom. Nakon toga smo razgledali staru povijesnu jezgru. I napokon smo došli u naš hotel. Nakon večere smo imali pidjama party. Bili smo puto umorni tako da smo zaspali u drugim sobama.

3. DAN

Poslije doručka pošli smo u Poreč. Šetali smo gradom i razgledali Eufrazijevu baziliku. Zatim smo razgledali jamu Baredine i imali slobodno vrijeme za kupnju suvenira. Poslije smo ručali u restoranu. Nakon ručka krenuli smo za Motovun. Šetali smo zidinama grada i gledali dolinu rijeke Mirne i motovunsku šumu. Poslije smo se vratili u hotel na večeru. Pričali smo u sobama i zaspali.

4. DAN

Poslije doručka krenuli smo u Rovinj. Posjetili smo crkvu sv. Eufemije i šetali gradom. Nakon toga imali smo slobodnog vremena. Zatim smo krenuli za Žminj gdje smo i ručali. Vratili smo se u hotel i imali natjecanje za najbolju frizuru. Slavili smo Josipin rođendan - iznenadili smo je zajedničkim poklonom.

5. DAN

Nakon doručka pošli smo za Opatiju. Htjeli smo prošetati gradom, ali je počela padati kišica pa nismo. došli smo u Crikvenicu i ručali. Krenuli smo za Smiljan. Razgledali smo meorijalni centar Nikole Tesle. Poslije toga krenuli smo za Split. Kad smo došli gomila roditelja naguravala se ispred autobusa. Svatko je potrčao svojim roditeljima i svi smo bili sretni i zadovoljni. Iako sam mlada i nisam mnogo putovala mislim da je ova posebna i jedinstvena ekskurzija meni pružila mogućnost da upoznam mnogo lijepih mjesta i gradova. Od svega srca se zahvaljujem našoj učiteljici Ani Franić što nsa je odvela na ovo lijepo i nezaboravno putovanje koje je bilo kao bajka iz snova. Učiteljica je zamjenila naše roditelje svih 5 nezaboravnih dana.

Zahvalila bih VIP Travelu, našem izvrsnom vodiču Josipu i vozaču koji nas je doveo kući žive i zdrave! HVALA VAM

iz bilježnice Marite Rajčić 4.a

objavio: Administrator   datum: 21. 8. 2009.