ZDENAC DOBROTE U NAŠOJ ŠKOLI

Našu školu Kman-Kocunar posjetila je Marica Rukavina volonterka udruge Zdenac i pripravnica za misije koja je u Osijeku, Zagrebu i Splitu pomagala starim i nemoćnim osobama a sada se priprema za misiju u Tanzaniji.

Našu školu Kman-Kocunar posjetila je Marica Rukavina volonterka udruge Zdenac i pripravnica za misije koja je u Osijeku, Zagrebu i Splitu pomagala starim i nemoćnim osobama. Diplomirala je politologiju, ali je odlučila da će napustiti svoj posao, odreći se privatnog života i krenuti stopama misionara.

Sljedeće godine u srpnju ili u kolovozu otputovat će u Tanzaniju u Africi. Prezentirala nam je slike djece koja nemaju gotovo ništa za jesti i piti te nemaju odjeće i obuće. Neku djecu roditelji ostave na cesti jer nemaju novca da bi ih hranili. Pri tom misle da će im u sirotištu biti bolje i da će se moći školovati.

Njihovi razredi nemaju klupe i sjede na tlu. Kada djeci majke umru, očevi ih često napuste i ožene se drugom ženom. Djeca jednom na dan jedu grah na suho. Djeca sama moraju sjeći drva kako bi im majke mogle skuhati hranu. Kada je vrijeme za kupanje jako se vesele. Šišaju ih na kratko, jer im je gusta kosa. Djevojčice nose haljine, a dječaci hlače pa ih po tome razlikuju.

Naša gošća je potakla učenike da pišu pisma djeci u sirotištu Chipole u Tanzaniji i da pomognu makar i skromnim novčanim prilogom.

Helena Rogulj i Ana Vujević 5c

objavio: Administrator   datum: 30. 1. 2010.