NEZABORAVNI IZLET 5C I 5D RAZREDA

Učenici 5c i 5d razreda bili su 29. svibnja na najnižem otoku naše obale, posjetili šibensku katedralu, susreli se s premijerkom, naučili puno novih stvari o ptičjem svijetu i zabavljali se u Skradinu.

FOTO GALERIJA

Dana 29.05.2010. godine u 8 sati započeo je naš nezaboravan dan. Smjestili smo se u udobni i klimatizirani autobus. Iznenadili smo se kada smo zatekli umjesto našeg vodiča Josipa isto tako dobrog vodiča Krešu.

Nakon, činilo nam se kratke vožnje stigli smo u Brodaricu i ukrcali smo se na lijep, otvoren brodić i uputili se na najniži otok Jadrana-Krapanj, otok spužvi i spužvara.
Po dolasku posjetili smo dva muzeja. Oba muzeja imala su iste znamenitosti-spužve i pomorstvo.

Nakon obilaska smo se odmorili i uživali u sladoledu. Zatim smo se vratili u Brodaricu i uputili u Šibenik. Posjetili smo katedralu Sv.Jakova i kupili suvenire za uspomenu.
Kupnja suvenira se znatno skratila jer je katedralu posjetila jedna slavna osoba.To je bila jedna i jedina predsjednica vlade Jadranka Kosor.  Dobili smo autograme i slikali su nas s njom i snimali razni mediji - među njima RTL i HTV.

Naš obilazak Šibenika time je završio i krenuli smo prema Sokolarskom centru.Tamo nas je dočekao voditelj centra sa sovom na ruci. Imali smo predavanja o tim zanimljivim pticama. Vidjeli smo i sokole, a dvije sretne učenice imale su čast držati ga u ruci i pokušati nahraniti.

U sokolarniku smo sreli i naše petaše iz druge smjene koji su bili na izletu u Primošten i došli u Dubravu u proučavati ptice baš u isto vrijeme kada i mi.

Obišli smo centar, nešto pojeli i krenula prema malom gradiću Skradinu. U Skradinu smo se igrali i uživali u ljepotama tog gradića. Nažalost, našoj velikoj pustolovini sa sumrakom je došao kraj. Morali smo se vratiti u naš Split. Iako nam je bilo lijepo,kod kuće je najljepše!

Mihaela i Petra 5d

objavio: Administrator   datum: 1. 6. 2010.