TERENSKA NASTAVA U TROGIRU

Dana 26.5.2010. učenici 8.c i 8.d razreda s razrednicama, nastavnicom glazbene kulture i vjeroučiteljicom otišli su na terensku nastavu u Trogir.

Dana 26.5.2010. učenici 8.c i 8.d razreda s razrednicama Marijom Krišto i Marinom Utrobičić, te nastavnicom glazbene kulture Ines Armanini te vjeroučiteljicom Sanjom Sinovčić otišli su na terensku nastavu u Trogir.

Ujutro u 9 sati ispred škole dokčekao ih je autobus u kojem je započelo njihovo putovanje i poludnevno druženje.

Po dolasku u Trogir, dočekao ih je vodič i pokaziao im znamenitosti grada Trogira uz kratka jezgrovita tumačenja. Posebnu pažnju posvetio je katedrali sv. Lovre i Radovanovu portalu.

Kad je vodič završio, učenici su imali pola sata slobodnog vremena za šetnju gradom i osvježenje.

Ponovno su se našli u gradskoj loži i krenulit do utvrde Kamerlengo. Na kuli su nacrtali skice, zatim izmjerili stranice, i pomoću formula koje su naučili na satovima matematike izračunali oplošje i obujam utvrde.

Koristili su se i poučkom o sličnosti trokuta, te pomoću sjena i visine učenika izračunali visinu utvrde.

Onda smo opet imali malo slobodnog vremena za odmor i okrijepu. Autobus je čekao na ulazu u grad u 12 i 30 i krenuo prema Splitu.

U autobusu je bilo vrlo veselo, i svi su se složili da treba organizirati više terenskih nastava preko godine.

Ana Babić 8c

objavio: Administrator   datum: 19. 6. 2010.