Od 24.5.2021. možete se prijaviti u sustav.

www.upisi.hr - u sustav se prijavljuje električnim identitetom za e-dnevnik

Pri prvoj prijavi u sustav učenici unose ime i lozinku nakon čega je moguće unijeti broj mobitela na kojega učenik želi da mu bude dostavljen SMS s PIN-om.

Nakon što zaprimi PIN, učenik pri svakoj sljedećoj prijavi u sustav unosi korisničko ime, lozinku i PIN. Ako PIN nije stigao SMS-om potrebno je ponovno pokušati unijeti broj mobitela. Po uspješnoj prijavi u sustav moguće je pregledati osobne podatke i ocjene 5., 6. i 7. razreda,  a nakon što se i u e-Matice prenesu rezultati natjecanja, bit će moguće pregledati i te podatke. U slučaju nepravilnosti u podacima možete se javiti razredniku.

Drugi korak je početak prijave obrazovnih programa i odabir škola koji počinje 25.6.2021. U svakom upisnom roku učenik može prijaviti najviše 6 odabira programa obrazovanja.

Kandidati koji se upisuju u razredne odjele za sportaše iskazuju interes za upis u razredne odjele za sportaše u NISpuSŠ-u već od 24.5 do 31.5. 2021. ( u Splitu je to gimnazija Vladimira Nazora).

Kandidati s teškoćama u razvoju (učenici koji se školuju po nekom od primjerenog oblika školovanja) prijavljuju se u županijskim upravnim odjelima (Ured državne uprave u Splitsko-dalmatinskoj županiji)  te iskazuju svoj odabir s liste prioriteta (lista prioriteta HZZZ-e) redom kako bi željeli upisati obrazovne programe od 24.5. do 14.6. 2021. Učenici ispunjavaju Obrazac za prijavu…

Na poveznici www. upisi.hr/oss možete vidjeti dokument „Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022.“  gdje imate prikazan cijeli upisni postupak i sve značajne datume za upis te zapravo prikazane i sve ostale korake tijekom upisa.

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 25. 5. 2021.