Sufinanciranje prehrane učenika u produženom boravku

Obavještavaju se roditelji/ skrbnici/ udomitelji na području Grada Splita o pravu na sufinanciranje prehrane učenika u cjelodnevnom boravku u osnovnim školama temeljem Odluke o socijalnoj skrbi (19/19, 38/19 i 70/20).
Pravo na sufinanciranje u visini od 450,00 kuna mjesečno troškova prehrane u cjelodnevnom boravku u osnovnoj školi može ostvariti učenik ako jedan roditelj/skrbnik/udomitelj ima prebivalište na području Grada Splita neprekinuto najmanje 3 (tri) godine do dana podnošenja zahtjeva i uz jedan od dodatnih uvjeta:

- dijete čija obitelj ima rješenje Centra o priznatom pravu na ZMN,
- dijete hrvatskog ratnog vojnog invalida ili mirnodopskog vojnog invalida ili civilnog invalida rata s utvrđenim stupnjem invaliditeta od 70% i većim,
- dijete samohranog roditelja sukladno određenju pojma iz Odluke o socijalnoj skrbi, ako kućanstvo zadovoljava uvjet prihoda uvećan za 100%
- dijete iz obitelji s troje i više djece pod uvjetom da prima dječji doplatak,
- dijete iz obitelji u kojoj su oba roditelja/skrbnici nezaposleni,
- dijete sa teškoćama u razvoju sukladno određenju pojma iz Odluke o socijalnoj skrbi
Pravo na sufinanciranu prehranu djece u cjelodnevnom boravku u osnovnim školama može ostvariti i učenik koji je rješenjem Centra smješten u udomiteljsku obitelj ili socijalnu ustanovu.
Zahtjev s potrebnom dokumentacijom roditelji/skrbnik/udomitelj mogu:
- dostaviti odgojno obrazovnoj ustanovi koja zahtjev s dokumentacijom prosljeđuje Upravnom tijelu,
- poslati poštom Upravnom tijelu,
- osobno donijeti u centralnu pisarnicu Grada Splita.
Roditelji/skrbnici/udomitelji će nakon podnošenja zahtjeva dobiti rješenja, a odobreni iznos sufinanciranja Upravni odjel za socijalnu skrb, zdravstvenu zaštitu i demografiju Grada Splita će isplaćivati mjesečno na račun Ustanove.
NAPOMENA: Zahtjevi zaprimljeni do 30. rujna tekuće školske godine omogućavaju ostvarenje prava od početka školske godine. Nakon tog datuma, pravo se ostvaruje od

IZJAVA DJECA

IZJAVA ODRASLI

IZJAVA ČLANOVI KUĆANSTVA

PRAVA ISPITANIKA

ZAHTJEV

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 25. 6. 2021.