DRŽAVNO NATJECANJE

DRŽAVNO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA

Dvoje učenika predstavljalo je našu školu na 54. državnom natjecanju mladih tehničara u Primoštenu.

Na natjecanju je sudjelovalo 257 učenika iz redovnog programa nastave tehničke kulture (H - prograrm), i  22 učenika koji su tijekom školske godine bili uključeni u izvannastavne i izvanškolske programe tehničkih aktivnosti (P-program). Uz program natjecanja bila je i izložba učeničkih radova i pedagoga tehničke kulture.

Učenici osnovnih škola natječu se u dvanaest kategorija: prometna tehnika, graditeljstvo, obrada materijala, strojarske konstrukcije, elektrotehnika, elektronika, robotika, projektiranje robota, fotografija, radio orijentacija, raketno i zrakoplovno modelarstvo.

Natjecanje je podijeljeno u tri faze. Učenici pišu ispit znanja u trajanju od 45 minuta, zatim imaju pet školskih sati za izradu tehničke tvorevine te pet minuta za pripremu prezentacije svog rada.

Na natjecanju sudjeluju učenici koji su na Županijskim natjecanjima zauzeli prva mjesta. Među njima su i učenici naše škole: Nikola Vojković iz 8.d razreda u kategoriji raketnih modelara i Vlasta Vuković iz 6.d u graditeljstvu.
Mentori učenika su Martin Olujić, ravnatelj i Iva Nosić nastavnica tehničke kulture.

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 17. 5. 2012.