ŽUPANIJSKO NATJECANJE

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ TEHNIČKE KULTURE

Županijsko natjecanje iz tehničke kulture održano je u našoj školi 25. ožujka.
Na državno natjecanje pozvano je 15 učenika iz raznih kategorija natjecanja, a među njima i dvoje učenika iz naše škole: Vlasta Vuković učenica šestog razreda u kategoriji graditeljstvo i Nikola Vojković učenik osmog razreda kao predstavnik raketnih modelara.

foto galerija

Županijsko natjecanje iz tehničke kulture za učenike petih, šestih, sedmih i osmih razreda održano je u našoj školi 25. ožujka.

Na natjecanju su sudjelovala 184 učenika iz 34 osnovne škole s područja Županije. Natjecali su se u 12 kategorija: u prometu, graditeljstvu, strojarstvu (konstrukcije), strojarstvu (obrada materijala), elektronici, elektrotehnici, robotici, raketnom modelarstvu, zrakoplovnom modelarstvu, radioamaterstvu, projektiranju robota i  fotoamaterstvu.

Prvih 45 minuta natjecanja natjecatelji su rješavali pismene ispite znanja. Nakon pismenog rada slijedio je praktični rad u trajanju od 90 minuta. Učenici su prema dobivenim zadacima izrađivali praktične radove. Bilo je tu bušenja, lupanja čekićima i piljenja razno-raznih materijala, fotografiranje i raznih drugih aktivnosti.

Nakon završetka praktičnog dijela natjecanja, učenici su izlagali svoje radove, a nakon toga natjecanje je završilo te je započelo iščekivanje rezultata. Rezultate je pažljivo i brzo prebrojalo povjerenstvo, s našim ravnateljom Martinom Olujićem na čelu, pa smo rezultate saznali do kraja dana.

Na 54. državno natjecanje mladih tehničara pozvano je 15 najuspješnijih učenika iz naše Županije. Iz robotike Ante Vladušić, prometa Ante Marović,  strojarstva (konstrukcije) Matej Doždor, strojarstva (obrada materijala) Josip Maretić, elektronike Ivan Prolić, elektrotehnike Luka Perišić, graditeljstva Vlasta Vuković učenica naše škole, iz raketnog modelarstva učenik naše škole Nikola Vojković i Mateo Omazić, zrakoplovnog modelarstva Franc Pirjevac, fotoamateri Valentina Vukušić i Anđela Sinković, radioamateri Andrea Ivanković i Marin Đujić te Matija Šiško u projektiranju robota.

objavio: Administrator   datum: 8. 3. 2012.