ŽUPANIJSKO NATJECANJE

ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ ENGLESKOG JEZIKA

Na županijskom natjecanju iz engleskog jezika održanom 26. veljače 2013. godine u Osnovnoj školi Sućidar Petra Juričev učenica 8.d razreda osvojila je 12., a Klara Višnjić16. mjesto.

Županijsko natjecanje iz engleskog jezika održano je 26. veljače 2013. godine u 13 sati u svim županijama diljem Republike Hrvatske. Za županiju Splitsko – dalmatinsku održano je u Osnovnoj školi Sućidar. Od više od 800 učenika koji su sudjelovali na školskom natjecanju u našoj županiji, samo ih je 73 prošlo dalje. Na natjecanju su sudjelovale Petra Juričev iz 8.d i Klara Višnjić iz 8.a razreda koje su ostvarile najveći uspjeh na školskoj razini u našoj školi. Učenici i učitelji Osnovne škole Sućidar pripremili su malu priredbu dobrodošlice. Nakon što je predstavnica Županijskog povjerenstva održala kratak govor, učenici su poslani u učionice gdje su pisali test od 120 minuta. Test se sastojao od tri dijela: slušanja s razumijevanjem, čitanja s razumijevanjem te uporabe jezika. Po završetku natjecanja učenike su čekali sendviči i sokovi koje su pripremili vrijedni djelatnici škole. Zahtjevni je test Petra Juričev riješila sa 70 bodova od 100 te osvojila visoko 12. mjesto. Klara Višnjić je također bila vrlo uspješna te je sa 66 bodova osvojila 16. mjesto.

Petra Juričev 8.d

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 27. 2. 2013.