ŽUPANIJSKO NATJECANJE

NADBISKUPIJSKA VJERONAUČNA OLIMPIJADA

Na nadbiskupijskoj vjeronaučnoj olimpijadi, ekipnom natjecanju iz vjeronauka za učenike osnovnih škola, naša ekipa pod vodstvom nastavnice Renate Ruić osvojila je 8 mjesto.

Nakon što je na međuškolskom natjecanju u OŠ Spinut, 25. siječnja 2013. godine, naša škola osvojila 2. mjesto prošla je na županijsko natjecanje. Međuškolska natjecanja održana su u sedam škola, a sudjelovalo je 60 ekipa iz različitih mjesta. U svakoj ekipi su sudjelovala četiri člana i jedna zamjena. U našoj ekipi su bili Marita Rajčić, Josipa Prgomet, Ana Perković i Roko Smoljić.

ekipa Osnovne škole Kman-Kocunar rješava tombolu

Nadbiskupijska vjeronaučna olimpijada za učenike osnovnih i srednjih škola Splitsko – makarske nadbiskupije održana je 19. veljače 2013. godine u Osnovnoj školi kneza Mislava u Kaštel Sućurcu.  Sudjelovalo je 20 osnovnoškolskih i 12 srednjoškolskih ekipa. Natjecanje se odvijalo u tri kruga: pisani test, tombola i Isusov mili-junak. Prvo mjesto je osvojila ekipa Osnovne škole Sućidar kojoj je mentor bio don Ivan Čotić. Naša škola je osvojila osmo mjesto pod vodstvom vjeroučiteljice Renate Ruić. Na srednjoškolskom natjecanju prvo mjesto je osvojila ekipa Nadbiskupijske klasične gimnazije „Don Frane Bulić“ pod vodstvom s. Petre Šakić. Na državnom natjecanju koje će se održati od 4. do 6. travnja u Dubrovniku našu nadbiskupiju će predstavljati ekipe Osnovne škole Sućidar i Nadbiskupijske klasične gimanzije „Don Frane Bulić“.

Marita Rajčić 8.a

objavio: Sanja Sinovčić   datum: 20. 2. 2013.